PARKSOFFA, gjutjärn, Näfveqvarns Bruk, 1900-talets början.

467807. PARKSOFFA, gjutjärn, Näfveqvarns Bruk, 1900-talets början.

Längd 102 cm. Stommens höjd 80 cm.

Kraftigt bruksslitage av plankor. Stomme med färgbortfall, till viss del rostanlupet.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 950