46778. MAT & KAFFESERVISELAR, ca 82 delar, porslin, 57 delar, Scherzer, Bavaria, Tyskland.
Bestående av:
10 koppar med fat, kaffekanna, sockerskål, gräddkanna, 24 assietter diameter 17, 12 tallrikar diameter 24, 12 djupa diamter 21, 12 assietter diameter 21, 5 fat diameter 23 - 37 cm, karott med lock, tlllbringare, såsskål, uppläggningsskål.
Smärre bruksslitage och enstaka nagg, sprucken kopp medföljer.