467700. MATSALSGRUPP, 11 delar, engelsk stil, 1900-talets andra hälft.
2 st karmstolar, sitthöjd 45 cm.
8 st stolar, sitthöjd 45 cm.
Matsalsbord med två iläggsskivor (á 111 x 38 cm), längd 172, bredd 111, höjd 75 cm.
Bruksslitage, märken, smärre fläckar.