FIGURIN, porslin, Wallendorf, Tyskland, 1900-talets andra hälft.

467697. FIGURIN, porslin, Wallendorf, Tyskland, 1900-talets andra hälft.

Sminkande kvinna i klänning. Märkt undertill.
Höjd ca 23 cm.

Bruksslitage, ett minutiöst nagg längst ner på baksida klänning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 23 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 454