SALONGSMÖBEL, 8 delar, Karl Johan-stil, tidigt 1900-tal.
467678. SALONGSMÖBEL, 8 delar, Karl Johan-stil, tidigt 1900-tal.
Soffa höjd ca 93, bredd ca 210, djup 71.
Bord höjd 76, diameter 112.
Fåtöljer, ett par, höjd 99, bredd 83, djup ca 63.
Karmstolar, ett par, höjd 86, bredd 59, djup ca 56.
Stolar, ett par, höjd 84,5 bredd 48, djup ca 49 cm.
Slitage, flertalet fläckar, soffans klädsel med skador, soffa med fanerskador.
Bord höjd 76, diameter 112.