BESTICK, 8 delar, modell "Gammal Fransk", Gustaf Möllenborg samt Gustaf Folcker, Stockholm, 1800-talets första hälft, vikt 504 gram.

467677. BESTICK, 8 delar, modell "Gammal Fransk", Gustaf Möllenborg samt Gustaf Folcker, Stockholm, 1800-talets första hälft, vikt 504 gram.

1 st matsked, längd 21,5 cm, Gustaf Möllenborg, 1827.
1 st matsked, längd 21,5 cm, Gustaf Folcker, 1814.
5 st matgafflar, längd 20 cm, Gustaf Möllenborg, 1828.
1 st matgaffel, längd 20,5 cm, Gustaf Folcker, 1814.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 553