467593. SIDEBOARD, ek, barockstil, Bodafors, 1900-talets första hälft.
Längd 167, bredd 51, höjd 72 cm. Bakomliggande hyllplan.
Smärre slitage, smärre märken samt mindre repor. Delvis nötning vid nedre dörrlist. Ben 2 delade/skadade, men finns. Skivan med smärre fläckar.
Nyckel/nycklar finns.