KRYDDBURKAR, 10 delar, flintgods, "Maja" Gefle.

467570. KRYDDBURKAR, 10 delar, flintgods, "Maja" Gefle.

6 st burkar med lock, höjd 18 cm. Blå dekor, Risgryn, Potatismjöl, Kaffe, Socker, Frukt, Havregryn.
4 st mindre burkar med lock, höjd 12 cm, blå dekor, Vitpeppar, Kanel, Ingefära, Kryddpeppar.
Några delar märkta "Maja" Gefle.

Bruksslitage, missfärgningar, krackelering, sprickor samt nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 604