ARMBAND bismarcklänk med 6 berlocker i 18K gult guld, M.K:S Guldsmedsatelier Ab, Stockholm, 1950/60-tal.

467551. ARMBAND bismarcklänk med 6 berlocker i 18K gult guld, M.K:S Guldsmedsatelier Ab, Stockholm, 1950/60-tal.

Armband i 18K gult guld med sex berlocker i form av tärning, frimärke, hjärta, fyrklöver mm.
Vikt 15,7 gram.
Längd 19,5 cm.
Stämplad: MKS, 18K, Stockholms stadstämpel, otydlig årsstämpel.
Berlocker med något otydliga stämplar, vissa stämplade 18K.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vikt 15,7 gram.
Längd 19,5 cm.

Bruksskick.

Antal besök: 2 477