467367. TAKLAMPA, grönpatinerad metall, dekor av putto, 1930-tal.
Taklampa i grönpatinerad metall med två ljusarmar, dekor av stående putto.
Höjd 42 cm.
Total höjd 71 cm.
El ej funktionstestad.
Bruksskick.
Plast gulnad, textilskärmar med missfärgning.