KARAFF, konstglas, "Amazon", Gunnel Sahlin, Artist Collection, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft.

467154. KARAFF, konstglas, "Amazon", Gunnel Sahlin, Artist Collection, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft.

Orange glasmassa med zebrafärgat handtag. Signerad Kosta Boda Artist Coll. G. Sahlin 89271. Etikettmärkt vid bas.
Höjd 29,5 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 29,5 cm.

Bruksslitage.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 3 421