LJUSSTAKAR, ett par, porslin, "Musselmalet", Kunglig Dansk, 1900-tal.

467111. LJUSSTAKAR, ett par, porslin, "Musselmalet", Kunglig Dansk, 1900-tal.

Gallermynning och bas. Dekor i underglasyrblått. Första sortering. Märkt undertill.
Höjd 10 cm.

Bruksslitage, en med skadad mynning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 10 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 392