HÄNGSKÅP, allmoge, anno 1838.

46707. HÄNGSKÅP, allmoge, anno 1838.

Röd och blå målat, profilerad front med lucka. Längd 61, bredd 27, höjd 57 cm.

Slitage och skador, några lister saknas, ena gånggärnet saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 266