10 st stekknivar, 24 cm
10 st matknivar, 24 cm
10 st matknivar, 22 cm
10 st matgafflar, 22 cm
10 st matgafflar, 21 cm
10 st matskedar, 21 cm
10 st dessertgafflar, 18 cm
10 st dessertskedar, 17 cm
3 st uppläggningsskedar, 27 - 29 cm. 1984 fick kollektionen permanent plats i samlingarna på Museum of modern Art i New York.
Bruksslitage, fåtal repor.
10 st stekknivar, 24 cm
10 st matknivar, 24 cm
10 st matknivar, 22 cm
10 st matgafflar, 22 cm
10 st matgafflar, 21 cm
10 st matskedar, 21 cm
10 st dessertgafflar, 18 cm
10 st dessertskedar, 17 cm
Bruksslitage, fåtal repor.