466847. MATSALSGRUPP, 13 delar, rokokostil, Aktiebolaget Mobilia Malmö, 1900-talets första hälft.
10 stolar, lösa sitsar.
2 karmstolar, lösa sitsar.
Bord, brickmärkt Mobilia, längd 164, bredd 120, höjd 78 cm + 4 iläggsskivor à 60 cm.
Slitage, fläckar, sprickor, stötmärken/skador, kompletteringar.