KARMSTOLAR, ett par, Gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.

466749. KARMSTOLAR, ett par, Gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.

Förgyllda. blått tyg med växter. Sitthöjd ca 44 cm. Ryggens höjd 93 cm.

Bruksslitage, färgbortfall. Stoppning något torkad. Mest torkad i armstöden. Ställvis lösa kantband.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 588