466399. KONFEKTSKÅL, glas och metall, 1900-talets första hälft.
Konfektskål i ljusgrön opak glasmassa med målade dekor av blommor. Metallställning med genombruten dekor.
Lock i nysilver, stämplat NS.
Höjd 25 cm.
Metall och förgyllning med färgbortfall.
Tång saknas.
Bruksskick.