PARTI FIGURINER i porslin, 19 st främst Tyskland 1900-talets mitt.
466249. PARTI FIGURINER i porslin, 19 st främst Tyskland 1900-talets mitt.
Ballerinor, damer i krinolin och galanta herrar, putti och en vas. Samtliga är handdekorerade och några med genombruten samt förgylld dekor. Höjd mellan 8-19 cm.
En del med smärre skador och nagg. Bruksskick och åldersrelaterat slitage.