PARTI FIGURINER i porslin, 19 st främst Tyskland 1900-talets mitt.

466249. PARTI FIGURINER i porslin, 19 st främst Tyskland 1900-talets mitt.

Ballerinor, damer i krinolin och galanta herrar, putti och en vas. Samtliga är handdekorerade och några med genombruten samt förgylld dekor. Höjd mellan 8-19 cm.

En del med smärre skador och nagg. Bruksskick och åldersrelaterat slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 482