46605. PART PORSLIN, bland annat Rörstrand.
12 kaffekoppar med 11 fat, Rörstrand.
Kaffekanna Rörstrand.
Tillbringare Gefle.
Bricka omärkt..
Upläggningsfat Gustavsberg.
Djupa och flata tallrikar 12 + 12 st "Svala" Rörstrand.
Slitage, nagg, missfärgningar. Kaffekanna med lagad pip.