PLÅTBURK, Mazetti, 1900-tal.

465956. PLÅTBURK, Mazetti, 1900-tal.

Plåtburk med dekor i allmogestil. Märkt Mazetti fabriken grundad anno 1888. Invändigt Mazetti Malmö.
Höjd 18 cm. Längd 37 cm. Bredd 29 cm.

Färgbortfall, fläckar, repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Färgbortfall, fläckar, repor.

Antal besök: 3 402