LOCKBOJAN, porslin, Kina, 1800-tal.

465665. LOCKBOJAN, porslin, Kina, 1800-tal.

Dekor i underglasyrblått av växter samt lyckotecken. Höjd 22 cm.

Smärre nagg samt slitage. Glasyrdefekter. Locket troligen ej original.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 654