FICKUR, 3 st, silver o nickel, 18/1900-tal.

465490. FICKUR, 3 st, silver o nickel, 18/1900-tal.

Fickur, silver, LUC, Bikupan, nyckeldragare, ankargång, kedja i gulddoublé, diameter ca 50 mm.
Fickur, silver, nyckeldragare, ankargång, kedja i nickel, diameter ca 45 mm.
Fickur, nickel, cylindergång, diameter ca 49 mm.

Bruksslitage, ej funktionstestade, LUC visar tendenser till att vilja gå (trög), fickuret i nickel har troligen brusten fjäder, skador och repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 769