KRUTHORN, 6 st, 1700/1800-tal.

465220. KRUTHORN, 6 st, 1700/1800-tal.

6 kruthorn, olika material och utföranden.
Längd 7 - 17 cm.

Slitage, skador, sprickor, ett horn saknar botten. Proppar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 7 - 17 cm.

Antal besök: 909