Tot vikt 611 g varav 2 st knivar med rostfria blad samt objekt med troligen bakelit: tot vikt 145 gram.
Bestående av bland annat: Mindre skål med emalj otydliga stämplar dia ca 6,5 cm; Medalj vikt ca 122 gram; Skedar bland annat matsked Yttraeus 1796 längd 21,5 cm.
Slitage, gravyrer.
Slitage, gravyrer.