MATSERVIS, 34 delar, flintgods, "Rococo", Gustafsberg, sent 1800/tidigt 1900-tal.

465197. MATSERVIS, 34 delar, flintgods, "Rococo", Gustafsberg, sent 1800/tidigt 1900-tal.

6 st flata tallrikar.
12 st djupa tallrikar.
1 st förrättstallrik.
6 st efterrättstallrikar.
5 st uppläggningsfat.
3 st uppläggningsskålar.
1 st soppterrin med lock.

Bruksslitage, krakelyr, nagg/skador, ej helt genomgånget.

Gör en kostnadsfri värdering!

6 st flata tallrikar.
12 st djupa tallrikar.
1 st förrättstallrik.
6 st efterrättstallrikar.
5 st uppläggningsfat.
3 st uppläggningsskålar.
1 st soppterrin med lock.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 799