BORDSPENDYL, metall/mässing, 18/1900-tal.

464849. BORDSPENDYL, metall/mässing, 18/1900-tal.

Skulptur av halvt liggande kvinna med blomsterkrans i håret. Ståendes på svartmålad träsockel. Pendel samt nyckel finns.
Bordspendyl, längd 45, höjd 27 cm.

Bruksslitage, bristningar/skador, visare sitter löst, lucka saknas på baksidan, ej funktionstestad.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 700