KERAMIK, 28 delar, Kina, 1800/1900-tal.

464790. KERAMIK, 28 delar, Kina, 1800/1900-tal.

Tekanna, cabaret 9 delar, lockkopp, koppar 2 st, skålar, 2 st samt skålfat 13 st. Polykrom dekor i enmaljdfärger av olika motiv. 8-21 cm.

Slitage, smärre nagg och skador..

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 534