464760. SKÅLAR OCH BRICKA, porslin, 9 delar, Kina och Japan, delvis signerade, 1900-tal.
Bricka, 27,5 x 35,5 cm
Skål, diameter 24,5 cm
4 mindre skålar, diameter 14,5 cm
3 mindre blå/vita skålar, höjd 4,5 cm.
Bruksslitage
Nagg i den större av de blå/vita skålarna.