MATSERVIS, 64 delar, flintgods, "Willow", olika tillverkare, 1800-1900-tal.

464625. MATSERVIS, 64 delar, flintgods, "Willow", olika tillverkare, 1800-1900-tal.

13 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 13 entrétallrikar, 15 assietter, 7 uppläggningsfat, soppterrin, såsskål med fat, terrin med lock, kanna.

Bruksslitage, krackelyr, nagg. Soppterrin samt ett uppläggningsfat med sprickor krackelyr, missfärgningar och lagningar. Terrin, missfärgningar, sprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 829