TE- OCH KAFFESERVIS, 15 delar, empire, Ryssland.

464212. TE- OCH KAFFESERVIS, 15 delar, empire, Ryssland.

6 kaffekoppar, höjd ca 9 cm med fat, diameter ca 14 cm, 5 tekoppar höjd ca 8,5 cm med fat, diameter 13 cm, sockerskål höjd ca 13 cm, gräddkanna höjd ca 14 cm, kaffekanna 20 cm, och tekanna 16 cm.
Gulddekor mot vit botten.

Skador på kaffe-och tekanna/lagning locket, bruksslitage bland annat guld slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Gulddekor mot vit botten.

Antal besök: 1 316