464042. MATSALSSKÅP, ek, jugend, 1900-talets första hälft.
2-delat skåp, välvt glas i överskåpen.
Höjd 195 cm, bredd 125 cm, djup 54 cm.
Smärre bruksslitage, repor. Ena glasdörren låst, går ej att låsa upp, ett beslag med lös del.
Nyckel/nycklar finns.