FÄLLBORD samt STOL, trä, 1900-talets första hälft.

463923. FÄLLBORD samt STOL, trä, 1900-talets första hälft.

Bord på tredelad fot med kvadratisk bordsskiva med rotfanér, ca 88 x 88 cm, höjd 72,5 cm.
Stol fast stoppad sits och bruten rygg, sitthöjd 46 cm.

Bruksslitage, skador/sprickor, smuts/fläckar, lagningar, stol något rank.

Gör en kostnadsfri värdering!

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 386