Vas med kornblå glasyr och grå rand upp och nertill, signerad G, studiohand Stig L.
Höjd ca 19,5 cm, diameter upptill ca 9 cm.
Flaskformad vas miniatyr, mörkblå och svart glasyr, signerad G, studiohand Stig L.
Höjd ca 6,5 cm.
Obetydligt slitage, smärre tillverkningsdefekter på miniatyrvasens glasyr.
Höjd ca 6,5 cm.