SIDOBORD, 2 st, samt SITTPALL, 1900-talets andra hälft.
463649. SIDOBORD, 2 st, samt SITTPALL, 1900-talets andra hälft.
Sidobord fanérade med teak samt på plastklädda metallben. Sittpall med formpressad sits, på tre metallben.
Sittpall, höjd 45 cm.
Sidobord med handtag, längd 45, bredd 30, höjd 48 cm.
Sidobord, längd 47, bredd 27, höjd ca 48 cm.
Bruksslitage, fanérskador, fläckar, bord något ranka, ena bordet med slagen skiva.
Sittpall, höjd 45 cm.