KERAMIK och GLAS, 7 delar, Gustavsberg, Ruda, Orrefors mfl.

46348. KERAMIK och GLAS, 7 delar, Gustavsberg, Ruda, Orrefors mfl.

Kaffekanna, "Bell", Gustavsberg.
Vaser, 2 st, glas bl.a. Sven Palmqvist.
Karaffer, 2 st, glas.
Vas, lergods, stämpelsign. NF.
Brevpress, glas.
Skål, glas, Ruda.
Höjd ca 8-28 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Karaffer, 2 st, glas.
Brevpress, glas.
Skål, glas, Ruda.
Höjd ca 8-28 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 567