463376. HERRARMBANDSUR, Lemania Regatta Elvström, automatic.
Lemania seglarklocka, automatiskt urverk, caliber 1345.
Silverfärgad urtavla med röda och gröna index, kompassring, förgyllda knappar, diameter 42 mm exkl. krona, läderarmband.
Lemania box.
Smärre bruksslitage, servicebehov rotor något trög/anliggande, urverket och knappfunktion fungerar vid test/uppdragning.