BESTICKSUPPSÄTTNING, 151 delar, nysilver, "Vasa", 1900-tal.

462908. BESTICKSUPPSÄTTNING, 151 delar, nysilver, "Vasa", 1900-tal.

12 gafflar längd 21,5 cm
12 gafflar längd 18 cm
12 gafflar längd 15 cm
12 gafflar längd 12,5 cm
12 gafflar längd 14 cm
2 gafflar längd 19 cm
Gaffel längd 28 cm
12 knivar längd 26 cm
12 knivar längd 21,5 cm
2 knivar längd 19,5 cm
Kniv längd 21 cm
12 skedar längd 22,5 cm
12 skedar längd 19,5 cm
12 skedar längd 13,5 cm
18 skedar längd 11 cm
Osthyvel längd 21,5 cm
Smörhund längd 9 cm
Såsslev längd 17 cm
Salladsbestick, ett par längd 21 respektive 22 cm
Tesil längd 17,5 cm
Kaksked längd 14 cm.

Smärre slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 gafflar längd 21,5 cm
12 gafflar längd 18 cm
12 gafflar längd 15 cm
12 gafflar längd 12,5 cm
12 gafflar längd 14 cm
2 gafflar längd 19 cm
Gaffel längd 28 cm
12 knivar längd 26 cm
12 knivar längd 21,5 cm
2 knivar längd 19,5 cm
Kniv längd 21 cm
12 skedar längd 22,5 cm
12 skedar längd 19,5 cm
12 skedar längd 13,5 cm
18 skedar längd 11 cm
Osthyvel längd 21,5 cm
Smörhund längd 9 cm
Såsslev längd 17 cm
Tesil längd 17,5 cm
Kaksked längd 14 cm.

Smärre slitage.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 775