VÄGGUR, ek, Gustav Becker, Höjd 141 cm, 1900 talets början.

46279. VÄGGUR, ek, Gustav Becker, Höjd 141 cm, 1900 talets början.

så kallat herrgårdsur i ek, rikt dekorerat. med separat lucka i mässing/glas.
Höjd 141 cm, Längd 55 cm.

Obetydlig fanerskada,spricka i bakstycke.Slitage på urtavlan.Nyckel följer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 141 cm, Längd 55 cm.

Antal besök: 1 923