Bodafajans, vas signerad BF, höjd 21 cm, brödnagg järn, höjd 12 cm, skopa av koppar, diameter 15 cm, Militärkärl av koppar, utan lock, höjd 16 cm.
miltärkärl med bucklor.
miltärkärl med bucklor.