Thailand, 1700-tal. Buddha i gesten att vidröra jorden, brons, på en träsockel, åderslitage, saknande del kompletterad med trä, , H med sockel 14 cm.
Åldersslitage, saknande del kompletterad med trä.
Steinmetzpl. 2-3
83684 Tegernsee
Tyskland