SITTANDE BUDDHA SHAKYAMUNIS.

462556. SITTANDE BUDDHA SHAKYAMUNIS.

Thailand, 1700-tal. Buddha i gesten att vidröra jorden, brons, på en träsockel, åderslitage, saknande del kompletterad med trä, , H med sockel 14 cm.

Åldersslitage, saknande del kompletterad med trä.

Gör en kostnadsfri värdering!

Kunst & Auktionshaus Walter Ginhart
Adress

Steinmetzpl. 2-3
83684 Tegernsee
Tyskland

Placering
Ginhart
Antal besök: 661