SKÅP, allmoge, 1800-tal.

462356. SKÅP, allmoge, 1800-tal.

Drickamålat tvådelat allmogeskåp. Baksida med datering 1829. Underdel med 2 bakomliggande hyllplan samt två lådor. Överskåp med två hyllplan samt en skedhylla.
Höjd 195 cm, bredd 103 cm och djup 47 cm.

Ålders och bruksslitage.
List saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ålders och bruksslitage.
List saknas.

Antal besök: 1 097