MATSALSMÖBEL, 9 delar, Svenska Möbelfabrikerna, Bodafors, 1930-tal.
462058. MATSALSMÖBEL, 9 delar, Svenska Möbelfabrikerna, Bodafors, 1930-tal.
Björk. Bord, stämplat, längd ca. 150, bredd 99. höjd 79 cm. Skivor, 2 st á 50 cm. Sideboard, längd ca. 180, bredd 53, höjd 99 cm. Skåp, längd 118, bredd 53, höjd 165 cm.