EINAR NERMAN. TAVLA, akvarell & tusch, signerad E.Nerman 1910, stor kvinna.

461980. EINAR NERMAN. TAVLA, akvarell & tusch, signerad E.Nerman 1910, stor kvinna.

Einar Nerman (1888-1983).
Bildmått 19x14 cm.
Rammått 31x24 cm.
Stämplad á-tergo: "Fil. D:r Adolf Anderbergs Konstsamling Malmö".

Einar Nerman (1888–1983)

Gör en kostnadsfri värdering!

Einar Nerman (1888-1983).
Bildmått 19x14 cm.
Rammått 31x24 cm.

Einar Nerman (1888–1983)

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 4 641