461624. BARVAGN, på hjul, Art deco, 1930/40-tal.
Barskåp med inredning för glas och flaskor bakom skåpsdörrar
Ovansida med glasskiva
Längd 71, bredd 41, höjd 63 cm.
Sammetsduk under glasskiva ej helt täckande, hjulen delvis låsta samt torkade, bruksslitage, sprickor och märken, delvis bemålad, glasskiva med repor.
Nyckel/nycklar finns.