KRISTALLAMPA, förgylld mässing med prismor, 1900-tal.

461598. KRISTALLAMPA, förgylld mässing med prismor, 1900-tal.

Lampa märkt Lovsjö Sweden, 24 karats guldpläterad stomme, plym av hängande prismor.
Höjd exkl kedja 35 cm, diameter 37 cm.

Bruksslitage, elen ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 593