SKRIVBORDSLAMPA, metall/plåt, industrimodell, 1900-talets tredje kvartal.

461570. SKRIVBORDSLAMPA, metall/plåt, industrimodell, 1900-talets tredje kvartal.

Grönlackerat. Reglerbart ljushuvud med plåtskärm.
Maxhöjd ca 91 cm.

Bruksslitage, färgsläpp, fläckar, skärm något bucklig, ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Maxhöjd ca 91 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 392