461568. SKRIVSTÄLL, 5 delar, tenn, Svenskt Tenn, 1930-tal.
Bestående av ett skrivställ, brevställ, brevkniv, brevpress samt ett sigill. Dekor av lejon i relief samt skulpturer.
Skrivställ, längd ca 26 cm.
Bruksslitage, märken, brevkniv något bucklig.