KLÄNNINGAR, 6 st, 1940-60-tal.

461449. KLÄNNINGAR, 6 st, 1940-60-tal.

Långklänning med handskar. Blå med vita prickar. Rygg med rosett. Dragkedja i sidan. Total längd ca. 138 cm. Midjemått ca. 33 (x2) cm.

Klänning, randig. Dragkedja i sidan. Knappar framtill. Total längd 104 cm. Midjemått ca. 37(x 2) cm.

Klänning, spets, Petri. Märkt storlek 40.
Klänning. Blommig med knappar framtill. Bälte i midjan. Märkt stl. 11.

Långklänning, syntet, Total längd ca. 140 cm. Märkt stl. 38.

Långklänning med underklänning, chiffong. Dragkedja i sidan. Sweetheart halslinje. Total längd ca. 146 cm. Midjemått ca. 33 (x2) cm.

Någon dragkedja trasig. Skador/hål, slitage. Lösa trådar. Fläckar. Bruks- och åldersrelaterat slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 526