BORDSGARNITYR, 3 delar, fajans, Rouen - Frankrike, 1900-tal.

461424. BORDSGARNITYR, 3 delar, fajans, Rouen - Frankrike, 1900-tal.

Bordsur, höjd 22 cm, bredd 13 cm, glasyrdefekt nedtill.
Ljusstakar, ett par, höjd 16 cm, 10x10 cm, nr 1242 och 1249, små nagg.

Glasyrdefekt och små nagg.
Bordsuret ej funktionstestat.

Gör en kostnadsfri värdering!

Glasyrdefekt och små nagg.
Bordsuret ej funktionstestat.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 776