461424. BORDSGARNITYR, 3 delar, fajans, Rouen - Frankrike, 1900-tal.
Bordsur, höjd 22 cm, bredd 13 cm, glasyrdefekt nedtill.
Ljusstakar, ett par, höjd 16 cm, 10x10 cm, nr 1242 och 1249, små nagg.
Glasyrdefekt och små nagg.
Bordsuret ej funktionstestat.