LJUSSTAKE, mässing, Carl Einar Borgström, Ystad Metall, 1900-talets första hälft.

461334. LJUSSTAKE, mässing, Carl Einar Borgström, Ystad Metall, 1900-talets första hälft.

Svängd form. Märkt CEB Ystad Metall Sweden.
Höjd 10 cm.
Bredd 15 cm.

Bruksslitage, något anlupet, datum ingraverat på framsidan (22/12 1951).

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 10 cm.
Bredd 15 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 1 371